Fruta Deti

Përbërësit 1 kg aragosta 300 gr domate qershi 2 degë selino 20 gr majdanoz 100 ml verë e bardhë 15 gr kripë (sipas dëshirës) 1 gr piper (sipas dëshirës) Përgatitja 1 Merrni arragostën dhe ndajeni përgjysmë. Pastrojeni mirë dhe thajeni me një pecetë. 2 Në një tigan hidhni pak vaj ulliri dhe më pas selinonë e grirë. 3 Lëreni tiganin për 4 minuta në
0 Comments
Përbërësit 600 gr patate 250 gr karkaleca 3 karotë (turshi) 2-3 lugë gjelle majonezë (ose Kos) 1 kokërr limon borzilok vaj ulliri domate qershi kripë piper Përgatitja 1 Ziejmë patatet të paqëruara në ujë me kripë për 30 minuta. 2 I lëmë të ftohen, u pastrojmë lëkurën dhe i shtypim mirë duke i bërë pure.
0 Comments
Përbërësit 300 gr karkaleca 1 avokado 1 qitro e kuqe pak sallatë jeshile 1/2 kokërr lëng limoni 1 lugë çaji keçap 1 lugë çaji majonezë 1/4 lugë kafeje mustardë 1 lugë gjelle pana kripë piper i zi Përgatitja 1 Skuqim karkalecat me pak vaj, më pas i alternojmë në pjatë 1 karkalec, 1 fetë avokado,
0 Comments
Përbërësit 10 copë karkaleca 15 gr miell 5 gr kerri 4 thelpi hudhër 3 gr kripë 1 gr piper Përgatitja 1 Merrni karkalecat, pastrojini mirë duke i lënë për bukuri kokën dhe bishtin. 2 Kalojini në miell e piqini në tigan me vaj ulliri për rreth 2-3 min. 3 Shuajini me pak verë të bardhë,
0 Comments
  Përbërësit karkaleca (të mëdhenj) kripë piper miell gjalpë konjak lëng limoni kopër (i grirë) Përgatitja 1 Qërojmë karkalecat duke u lënë kokën dhe fundin e bishtit. 2 I spërkasim me kripë e piper dhe i kalojmë në miell. 3 I skuqim nga të dyja anët me pak gjalpë në zjarr të mesëm dhe i
0 Comments
Përbërësit 100 gr salmon kripë piper i zi vaj ulliri (ekstra i virgjër) 1 pako patate bizele karotë pluhur hudhre ( koncentrat domatesh krem djathi Përgatitja 1 Në fillim marinoni salmonin me pak kripë dhe piper të zi. Vendoseni për ta skuqur në një tigan ku keni shtuar më parë pak vaj ulliri. 2 Pasi
0 Comments
Përbërësit 400 gr karkaleca (thellësie) 2 lugë gjalpë kripë piper majdanoz kopër 500 ml lëng peshku 100 ml verë e bardhë 2 kokrra patate Përgatitja 1 Në një tenxhere hedhim 400 gr karkalec thellësie, 2 lugë gjalpë, pak kripë, piper dhe i kaurdisim mirë. 2 Më pas i shuajmë me verë të bardhë dhe i
0 Comments
Përbërësit 1 kg midhje 1 kg oktapod 250 gr kërminj deti 10 copë shkopa buke ((freselle)) 200 ml vaj 3 thelpi hudhër 150 gr koncentrat domatesh (pikant) 1 copë spec (nëse salca e domateve është e ëmbël) Përgatitja 1 Përgatitja e vajit pikant: Hidhni në një enë vajin dhe hudhrat dhe kur vaji fillon të
0 Comments
Përbërësit 80 gr oktapod 5 – 6 kokrra kopër 1 degë selino 2 thelpinj hudhër 1 spec (pikant) 1 lugë vaj ulliri majdanoz (sipas dëshirës) tabasko (sipas dëshirës) kripë (pak) Përgatitja 1 Pasi e kemi larë dhe pastruar oktapodin e presim dhe e pjekim për disa minuta në skarë, nuk e pjekim shumë në mënyrë
0 Comments
Përbërësit 500 gr oriz (i përshtatshëm për pilaf) 1.2 kg midhje (të pastruara) 1 qepë e kuqe (e grirë hollë) 5 thelpinj hudhër (të grira hollë) 1 tufë majdanoz (e grirë hollë) 300 ml verë e bardhë 50 ml vaj ulliri 2 lëkurë limoni (e grirë) kripë piper ujë (i nxehtë) Përgatitja 1 Në një
0 Comments
Përbërësit 400 gr karkaleca 1 kokërr vezë (e bardha) 30 gr fara susami 100 ml vaj (për skuqje) 20 ml salcë soje (për shoqërim) Përgatitja 1 Fillimisht pastroni karkelecat duke i lënë pjesën e bishtit, kalojini më pas në ujë të rrjedhshëm dhe thajini me letër kuzhine. 2 Vendosni në dy tasa: në njërin të
0 Comments
Përbërësit 12 kallamar (të pastruar) 100 gr oriz (carnaroli) 2 vezë gjalpë djathë kaçkavall (i grirë) uthull miell bukë (e grirë) shafran (pluhur) vaj kikiriku kripë Përgatitja 1 Për këtë recetë, skuqni orizin në një tigan pa yndyrë, më pas lageni me një garuzhde me ujë të kripur të zier, shtojini një gjysmë bustine shafran
0 Comments
Përbërësit 450 gr karkaleca (të gatuar dhe me bishtat e hequr) 400 gr fasule (të drenazhuara dhe të shpëlara) 1 filxhan domate qershi (të copëtuara) 1/2 filxhan qepë e kuqe (e prerë në formë kubike) 2 lugë gjelle vaj ulliri 2 lugë gjelle uthull vere të kuqe 1 lugë gjelle erëza (italiane) 1 lugë çaji kripë hudhre 6 filxhanë zarzavate të gjelbëra (për sallatë) Përgatitja 1 Hedhim karkalecat, fasulet, domatet qershi dhe qepët
0 Comments
Përbërësit 300 gr spinaq 100 gr mish derri (i grirë) 50 gr proshutë 32 midhje (të mëdha, të pastruara) 2 vezë djathë Grana Padano (i grirë) kripë piper lëng domateje vaj ulliri Përgatitja 1 Hapni midhjet fillimisht, me një thikë duke e futur mes dy valvulave dhe duke ushtruar presion të lehtë, pa i shkëputur
0 Comments