Pasta dhe rizoto

Në doni të provoni diçka speciale e që t’ju mrekullojë tërësisht me shijen e saj provoni të përgatisni recetën e pastiços me mish të grirë dhe krem qumështi, apo siç njihet ndryshe me beshamelë. Gatimeshqiptare.com ju sjell më poshtë të gjithë hapat që duhet të ndiqni për përgatitjen e kësaj recete fantastike. Përgatitja e Pastiços
0 Comments
Pastiço është një nga recetat tashmë tradicionale dhe në tryezat tona. Një pjatë që ka aq shumë mënyra për ta përgatitur, nga ajo klasikja me kimë dhe beshamel e deri ajo që përgatitet me spinaq. Diçka e tillë mundëson që çdo familje ta përgatisë pastiçon sipas preferencave personale. Receta Gatimi ju sjell një recetë aq
0 Comments
Përbërësit 100 gr oriz Scotti 70 gr scampi 70 gr karkaleca ((karkalec i madh)) 200 gr guacka (miks) 20 ml vaj ulliri kripë 2 thelpij hudhër 2 thelpij hudhër 50 ml verë e bardhë 20 gr djathë parmixhano (të grirë) Përgatitja 1 Ziejmë orizin me 170 ml ujë deri sa të shterojë i gjithë uji
0 Comments
  Përbërësit 120 gr makarona 100 gr skampi 100 gr midhje 50 gr karkaleca 50 gr kallamar 50 gr oktapod 200 gr domate 2 thelpinj hudhër pak vaj ulliri pak majdanoz pak kripë (perimesh) pak verë e bardhë Përgatitja 1 Vendosim tiganin në zjarr pak vaj ulliri hedhim 2 thelpi hudhër dhe e kavardisin shumë pak sa të lëshojë aromën, më pas e heqim nga zjarri. 2 Hedhim frutat e detit
0 Comments
Përbërësit 500 gr oriz i zi 1 kg karkaleca (të pastruar) 1 tufë majdanoz (e grirë hollë) 1 hudhër (e plotë) gjysmë gote verë e bardhë 500 gr domate Përgatitja 1 Vendosim ujin të vlojë, më pas hedhim orizin që të ziejë për gati 40 minuta. 2 Pasi keni pastruar karkalecat, hedhim në një tigan 2 lugë vaj dhe hudhrat e grira imët. 3
0 Comments
Përbërësit 1 pako makarona 200 gr brokoli 150 gr djathë parmixhano (të grirë) kripë piper majdanoz 50 ml vaj ulliri Përgatitja 1 Në një tenxhere me ujë të valuar vendosni brokolin për të zierë. Më pas i kaloni në një blender dhe i shtoni djathin parmixhano. 2 Shtoni kripën, piperin, majdanozin dhe vajin e ullirit.
0 Comments
Përbërësit 15 gr gjalpë 30 gr djathë Grana Padano 1 gr arrëmyshk 10 gr kripë 1 gr piper 2 kokërr vezë 300 ml qumësht 150 gr miell 300 gr kungulleshkë 300 gr Beshamel Përgatitja 1 150 g miell rriheni me 200 ml qumësht, shtoni dy vezë dhe rreth 100 ml qumësht tjetër derisa të përftoni
0 Comments
Përbërësit 800 gr mish lepuri (pa kocka, i marinuar dhe drenuar mire) 50 ml vaj ulliri (ekstra i virgjër) 1 thelpi hudhër 1/2 kokërr qepë 1 copë karotë (e vogël) 60 ml verë e bardhë 500 gr domate 100 gr ullinj 10 gr kripë 1 gr piper 500 gr petë lazanje 30 gr djathë parmixhano
0 Comments
Përbërësit vaj ulliri 1 qepë (e grirë imët) perime 1 pako oriz 1 gotë verë e bardhë kripë erëza 1 degë rozmarinë 4 filetë viçi (të vogla) pak djathë kaçkavall (të grirë) uthull balsamike Përgatitja 1 Në një tigan me vaj ulliri skuqni qepën. Më pas shtoni perimet e prera imët. 2 Pas 5 minutash
0 Comments
Përbërësit 120 gr makarona (guackë ) 120 gr proshutë e tymosur 1 tufë qepë e njomë 300 gr djathë (i butë) 1 qepë 2 thelpinj hudhër 1 gotë verë e bardhë 1 domate djathë parmixhano majdanoz kripë piper Përgatitja 1 Prejeni proshutën e tymosur  në copa të vogla. Kombinoni barishtet e qepës me djathin e
0 Comments
Përbërësit 6 copë kastravec 200 gr proshutë ullinj të zinj 1/3 pako oriz vaj ulliri kripë piper majdanoz Përgatitja 1 Prejini kastravecat turshi  dhe proshutën në copa të vogla. Prejini edhe ullinjtë e zinj  në copa të vogla. 2 Zieni orizin  në një enë me ujë të kripur. Hidheni orizin e gatuar më pas në
0 Comments
Përbërësit 320 gr makarona (në formë guacke) 150 gr kungulleshkë 80 gr bizele vaj ulliri 50 gr djathë i bardhë kripë piper Përgatitja 1 Zieni ujin dhe hidhni kripë, më pas hidhni bizelet të ziejnë. Pasi të ketë filluar sërish të ziejë, hidhni edhe makaronat guackë. 2 Prejini ndërkohë kungulleshkat në feta të holla. Hidhuni
0 Comments