Pije dhe Kokteil

Përbërësit 10 ml shurup luleshtrydhe 10 ml shurup banane 60 ml Martini ((Martini Dry)) 40 ml lëng portokalli 3 – 4 kokrra luleshtrydhe (të freskëta) Përgatitja 1 Në fundin e një gote kokteji, hedhim shurupet me radhë. 2 E mbushim gotën plot me akull të grirë. 3 Më pas, shtojmë martinin. 5 Hedhim një shtresë
0 Comments
  Përbërësit liker Melon 1 vezë (e bardha) Grand Marnier biter Angostura ((3 pika)) Përgatitja 1 Fillimisht i fusim në shaker gjithë përbërësit dhe më pas i shakerojmë. I kalojmë në gotën e koktejit dhe e dekorojmë me një copë lime.
0 Comments
  Përbërësit 1 kg thana (të pjekura mirë) 1.5 kg sheqer (sipas nevojës) Përgatitja 1 Në një enë të madhe vendosen thanat me pak ujë dhe ziejnë derisa sa të zbutet lëkura. Përzihen herë pas here me lugë druri që mos të ngjiten. 2 Kalohen në një sitë që të veçohen bërthamat dhe ndonjë cipë
0 Comments
Përbërësit 100 lt ujë 400-500 gr sheqer 1 kg qershi (të freskëta) Përgatitja 1 Ziejmë ujin me sheqerin derisa ai të shkrijë plotësisht e të bëhet një shurup normal. 2 E lëmë të ftohet plotësisht shurupin. 3 Marrim një vazo që i reziston temperaturës së lartë, të cilën e kemi sterilizuar më parë. 4 Hedhim
0 Comments
    Përbërësit 400 gr qershi 200 gr sheqer kaf 70 cl vodka Përgatitja 1 Hiquni bërthamat qershive pa i prerë përgjysmë. 2 Verini në një tenxhere së bashku me sheqerin dhe 150 ml ujë. 3 Ngrohini në zjarr të ngadaltë, derisa të tretet sheqeri dhe qershitë të jenë zbutur. 4 Më pas hiqini nga
0 Comments
Përbërësit 50 ml Amaro Montenegro 25 ml lëng portokalli 25 ml shurup sheqeri 3 sprucime Biter kuba akulli Përgatitja 1 Hidhni disa kube akulli në një gotë. Shtoni 50 ml Amaro Montenegro, 25 ml lëng portokalli, 25 ml shurup sheqeri dhe 3 sprucime Biter. Tundini me një shaker. 2 Hidheni në një gotë dhe servireni
0 Comments
Përbërësit 1 1/2 filxhan boronica (të freskëta) 1/2 filxhan qumësht kokosi (jo i ëmbël) 1 lugë gjelle nenexhik (të freskët) 1 lugë çaji lëng lime (e freskët) 1 lugë çaji mjaltë Përgatitja 1 Për përgatitjen e këtij lëngu, si fillim bëni në formë pureje boronicat. 2 Më pas hidhni në një blender purenë e boronicave,
0 Comments
Përbërësit 1 banane (e ngrirë, e qëruar dhe e copëtuar) gjysmë filxhan lëng portokalli 1 mollë (e qëruar, e pastruar dhe e copëtuar) 1/4 filxhan qumësht Përgatitja 1 Në një mikser hedhim bananet e ngrira, lëngun e portokallit, mollët dhe qumështin. 2 I përziejmë derisa të bëhet një masë kremoze. 3 I derdhim në gota për t’i shërbyer.
0 Comments
  Përbërësit 50 ml rum 1/2 kokërr lime 60 gr sheqer kane 4 gjethe gjethe menteje 20 ml Tonic Soda Përgatitja 1 Hidhni në gotën e shaker-it menten, sheqerin, lime-n dhe soda water dhe shtypini. 2 Hidhini akull të grirë dhe përziejini. 3 Shtoni rumin dhe zbukurojeni me lime dhe gjethe mente, sipas dëshirës.
0 Comments
Përbërësit lëng lime portokall mjaltë shegë rum i bardhë Përgatitja 1 Shtypim gjithë përbërësit përveç rumit në një përzierës pijesh. Më pas shtojmë rumin dhe akullin. 2 Kjo përbërje shërbehet tek një gotë, buzët e së cilës janë të lyera me sheqer dhe kanë edhe pak akull të grirë. I tundim mirë përbërësit dhe e
0 Comments
  Përbërësit verë musht (e ëmbël) Përgatitja 1 Sasia e verës sipas dëshirës. Vihet në një enë të ziejë në zjarr të ngadaltë. Përzihet herë pas here që të ulet shkuma e të mos derdhet. 2 Zihet disa kohë derisa të trashet në formë shurupi. Lihet të ftohet dhe përdoret e trashë për të lyer bukën ose e
0 Comments
Përbërësit 300 gr petale trëndafili (të pastruara (me fundet e bardha të hequra)) 1 lt ujë (natyral) 1.5 kg sheqer 1 kokërr lëng limoni Përgatitja 1 Vloni ujin dhe fusni në të petalet e trëndafilit. Lërini të pushojnë për 24 orë në një enë të mbyllur. 2 Të nesërmen filtrojeni me ndihmën e një garze.
0 Comments
Përbërësit 475 ml lëng portokalli (natyral) 2 bustinë çaj jeshil 1 shkop kanellë 2 gr karafil 15 ml mjaltë (sipas dëshirës) 1/2 kokërr limon (lëng i freskët) Përgatitja 1 Vendosni për zierje në një tenxhere 2 filxhanë me ujë dhe pasi të ziejë e hedhim në një enë të madhe. 2 Shtoni në të bustinat
0 Comments
Përbërësit 2 kokërr mollë e kuqe (bio) 1 kokërr portokall 1 shkop kanellë 2 copë rrënjë karafili 1 lt ujë Përgatitja 1 Lani mirë mollët dhe portokallin. Pritini në cipa pa ua hequr lëkurën dhe farat. 2 Hidhini të gjithë përbërësit në një enë dhe lerëni të ziejnë. Në momentin e vlimit uleni zjarrin dhe
0 Comments